Watter ApS, en af Danmarks førende leverandører af armeringsværktøj, pumper og generatorer, er netop blevet nyt firmamedlem af Dansk Betonforening. Denne tilføjelse styrker Watter ApS' position som en anerkendt og dedikeret leverandør i branchen.
Watter ApS, med base i Esbjerg, har siden 2013 etableret sig som en væsentlig spiller i den danske betonbranche. Deres ekspertise inden for armeringsværktøj, som omfatter bl.a. armeringsklippere, armeringsbukkere, bukkeborde, bindemaskiner, produktionslinjer og meget mere, strækker sig ud over Danmarks grænser og dækker hele Norden.
Dansk Betonforening er et fagteknisk selskab under IDA Ingeniørforeningen i Danmark, kendt for at fremme netværk og videnudveksling gennem en række arrangementer for den danske betonbranche. Med Watter ApS som nyt medlem får foreningen en værdifuld partner, der bidrager med specialiseret viden og produkter inden for et centralt område af betonarbejdet, og samtidig får Watter ApS glæde af foreningens veletablerede netværk og muligheder for vidensdeling.
Vil du vide mere?
- Læs mere om Dansk Betonforening: Hvem er Dansk Betonforening?
- Læs mere om Watter ApS: Om WATTER ApS
- Se hele udvalget af armeringsværktøj hos Watter ApS: Watter ApS - Armeringsværktøj
For yderligere information om Watter ApS’ nye medlemskab hos Dansk Betonforening, kan Watter ApS kontaktes på:
T: +45 70 26 16 00
E: kundeservice@watter.dk
www.watter.dk